y wielu analiz i przygotowań. Wynika to między innymi z faktu posiadania dużej ilości przeróżnych dziedzin prawa. Każda sprawa ponadto jest zupełnie inna i przebiega w inny sposób. To kluczowa informacja dla wszystkich tych, którzy żywo są zainteresowani poszerzeniem możliwości uzyskania pomocy. Wizyta u prawnika najczęściej jest płatna, choć w wielu gminach są stowarzyszenia lub fundacje, które świadczą bezpłatne porady prawne.
Idziesz do prawnika? Przeczytaj ten tekst
Poradnik, który oddajemy w Twoje ręce pozwala dowiedzieć się tego, co należy przygotować przed wizytą u prawnika i o jakich aspektach tejże wizyty warto pamiętać. Dzięki temu ma się możliwość zaplanowania swojego postępowania i wyciśnięcia z wizyty u prawnika jak najwięcej. Skoro płacimy za godzinę, a czas prawnika wyceniany jest bardzo, bardzo wysoko, to przecież lepiej jest pójść na spotkanie z gotową rozmową, z dokumentami i zaoszczędzić na czasie. Pozostały czas, który będziemy mieli do dyspozycji można przeznaczyć chociażby na zadawanie pytań i wnikliwe zapoznanie się z fachową opinią prawnika na dany temat.
Polskie prawo po 1989 roku
Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.